• Środa: godz. 14:00- 15:20  Natalia Niedźwiedź tel. 531 422 066
  • Piątek: godz. 11:20- 13:00 Damian Kosztowniak tel. 536 873 359

Biuro AZS mieści się na hali sportowej w sali nr. 0,07.

II edycja Akademickich Mistrzostw Regionu Dolnegośląska w piłce siatkowej.

24.01.2010 w Legnicy odbył się kolejny turniej międzyuczelniany w siatkówce mężczyzn i kobiet. Podobnie jak w rozgrywkach Wałbrzychu, Jelenią Górę reprezentowaliśmy my, Akademia Ekonomiczna oraz Politechnika. W turnieju wystąpiły także PWSZ z Wałbrzycha i Legnicy oraz Politechnika legnicka. Poprzednio zajęliśmy II miejsce i plan minimum zakładał przynajmniej powtórzenie tego wyniku. W składzie znaleźli się Kamil Krężel, Andrzej Kałużny, Jakub Nowotny, Kacper Dyl, Mateusz Strzelczyk, Jerzy Tabaka, Patryk Potocki, Kamil Ziobro, Kamil Zdanowski oraz Marcin Lara. Tym razem w swojej grupie mieliśmy PWSZ Legnica oraz tak jak poprzednim razem Politechnikę legnicką. W pierwszym meczu czekał na nas PWSZ. Początkowo mogło się wydawać, że oba nasze zespoły grają na dość podobnym poziomie, jednak w pierwszym secie dość szybko zdobyliśmy czteropunktowe prowadzenie, które potem stopniowo się powiększało m.in. dzięki dobremu przyjęciu, które owocowało skuteczną grą w ataku. Pierwszy set zakończył się więc wynikiem 25:17. Początek drugiego seta był znacznie bardziej wyrównany, jednak i tu walka „punkt za punkt” nie trwała długo i ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:14 co dało nam pierwsze zwycięstwo w turnieju. W ostatnim meczu grupowym, tak jak poprzednio, zmierzyliśmy się Politechniką legnicką. Tym razem jednak Legniczanie nie byli w stanie sprawić niespodzianki na miarę ostatniego turnieju i ulegli nam 2:0 (25:14; 25:19) m.in. przez popełniane w dużych ilościach błędy a także wysoką skuteczność naszego bloku, ataku i zagrywki. W ten sposób plan minimum został wykonany, jednak nikt nie myślał o odpuszczeniu sobie w finale. Tymczasem ostatnim meczu naszej grupy PWSZ pokonał Politechnikę, czym wywalczył sobie prawo do walki o trzecie miejsce. Tymczasem w drugiej grupie naprzeciwko siebie stawały jeleniogórskia Politechnika i Akademia Ekonomiczna oraz wałbrzyski PWSZ. W pierwszym meczu tej grupy zwycięzcy ostatniego turnieju oraz faworyci turnieju w Legnicy zmierzyli się z Politechniką pokonując ją 2:0. W kolejnym meczu Akademia Ekonomiczna wygrała z Politechniką 2:1 po bardzo zaciętym meczu a potem uległa Wałbrzyszanom 2:0. Przyszedł więc czas na walkę o konkretne miejsca. W meczu o piąte miejsce zmierzyła się jeleniogórska Politechnika oraz Politechnika legnicka. Lepszą ekipą okazali się jeleniogórzanie, którzy wygrali 2:1. W meczu o miejsce trzecie Akademicy z Jeleniej Góry pokonali legnicki PWSZ także 2:1. W meczu finałowym zmierzyliśmy się z  Wałbrzychem mającym w swoim składzie zawodników II ligi. Na rozgrzewce przewaga w sile ataku naszych przeciwników była dość wyraźnie widoczna, jednak początek pierwszego seta pokazał Wałbrzyszanom, że łatwo skóry nie oddamy. Bardzo dobre rozegranie Kamila Ziobro oraz wysoka skuteczność naszego ataku dały nam kilkopunktowe prowadzenie, które utrzymaliśmy do wyniku 14:13. Przeciwnicy wzięli się jednak w garść, zaczęli odrabiać straty a potem sami wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali, pokonując nas 25:18. Drugi set, podobnie jak pierwszy rozpoczął się dla nas bardzo dobrze. Problemy Wałbrzyszan w przyjęciu sprawiały, że ciężko było im dobrze rozegrać piłkę, co wykorzystywali nasi blokujący, kilkukrotnie w bardzo efektowny sposób zatrzymując atakujących przeciwników. Niestety przy wyniku 16:16 serią straciliśmy 5 punktów i straty tej nie udało się już odrobić. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20 a my podobnie jak ostatnim razem musieliśmy cieszyć się z drugiego stopnia podium.