• Piątek: godz. 11:20- 13:00 Damian Kosztowniak tel. 536 873 359

Biuro AZS mieści się na hali sportowej w sali nr. 0,07.

Inne

Wygrane na AMP piłkarek Kolegium Karkonoskiego

Udanie rozpoczęły rywalizację w rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski zawodniczki Kolegium Karkonoskiego. Nasza drużyna oparta o piłkarki KPR Jelenia Góra pierwszego dnia zmagań wygrała z Uniwersytetem Poznańskim 26:16 oraz Politechniką Łódź 32:10. Tym samym jeleniogórzanki zakwalifikowały się do dalszej części zmagań gdzie zagrają z Uniwersytetem Szczecińskim i z AWF Katowice.

Grzegorz Kędziora

AMP w biegach przełajowych

Dnia 10 kwietnia odbyły się w atmosferze ciszy i refleksji Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Zawodom towarzyszył smutek związany z katastrofą lotniczą w Smoleńsku. Nie odbyło się uroczyste otwarcie oraz dekoracja zawodników. Sportowcy z 56 uczelni z całej Polski wystartowali w niecodziennych warunkach w Parku 3go Maja w Łodzi na dystansach: kobiety 4km, mężczyźni 6km. Zdobyte medale oraz puchary będzie można odebrać dopiero podczas AMP w lekkiej atletyce, które odbędą się 28 maja w Warszawie. Jelenią Górę reprezentowali studenci Kolegium Karkonoskiego zdobywając drużynowo odpowiednio srebrny medal w kategorii Wyższych Szkół Zawodowych Kobiet i VI mc-e w kategorii Mężczyzn.Ponadto najlepsza zawodniczka Kolegium Karkonoskiego Aleksandra Zapart wywalczyła w rywalizacji indywidualnej brązowy medal. W zawodach uczestniczyli :

Kinga Sowińska,(14 mc-e) Aleksandra Lampart,(19 mc-e) Natalia Zimna,(24 mc-e) Sebastian Łoziński,(17 mc-e) Bartłomiej Bury,(24 mc-e) Jarosław Kurzawa,(27 mc-e) Tomasz Dobras,(28 mc-e) Michał Foryś(35 mc-e) oraz Piotr Herezo(50 mc-e).Opiekunem zawodników był Piotr Herezo.
Kliknij zdjęcie by otworzyc galerię.

Portal Nowiny Jeleniogórskie autor MATT

AMP w SNOWBOARDZIE I NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

W dniach 1-3.03.2010r. w Zakopanem odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie. Wśród reprezentantów Kolegium Karkonoskiego byli: Noemi Gerstenstein, Robert Kościsz, Adam Kozłowski oraz Łukasz Stokowski. Najlepszym zawodnikiem wśród naszych studentów okazała się jedyna kobieta w reprezentacji - Noemi Gerstenstein, która zajęła 26 miejsce

Natomiast w dniach 3-7.03.2010r. również w Zakopanem odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Wśród reprezentantów Kolegium Karkonoskiego byli: Piotr Klups, Łukasz Lange, Adrian Południak oraz Damian Wiśniewski. Najlepszym zawodnikiem wśród naszych studentów został Łukasz Lange, który zajął 17 miejsce w slalomie.

Trenerem-opiekunem naszej reprezentacji na Akademickich Mistrzostwach Polski był mgr Arkadiusz Rzepka.