Start Inne AZS KK Jelenia Góra mistrzem AMP w piłce ręcznej kobiet

• Piątek: godz. 11:20- 13:00 Damian Kosztowniak tel. 536 873 359

Biuro AZS mieści się na hali sportowej w sali nr. 0,07.

AZS KK Jelenia Góra mistrzem AMP w piłce ręcznej kobiet

Kliknij zdjęcie by otworzyc galerię.
W dniach 27-30.05.2009 r. w Cieszynie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski 2008/2009 w Piłce Ręcznej Kobiet. W gronie 16 drużyn, które walczyły o medale znalazły się także zawodniczki z AZS Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra.

W fazie grupowej zawodów drużyna AZS KK pokonała UH-P Piotrków Trybunalski (26:19), Politechnikę Gdańską (32:15) oraz Politechnikę Łódzką (43:19). Do kolejnej fazy przeszły dwie najlepsze drużyny w grupie, w naszym przypadku AZS KK i UH-P Piotrków Trybunalski. Pozostałe zespoły walczyły o miejsca 8-16. Zespoły, które awansowały do ćwierćfinałów rozgrywały swoje mecze systemem pucharowym aż do wyłonienia Mistrza Polski. O brązowy medal walczyły drużyny AWF Warszawa oraz AWF Katowice. W tej konfrontacji lepsze okazały się zawodniczki z Katowic, które po zaciętym spotkaniu mogły się cieszyć z trzeciego miejsca. Do meczu o mistrzostwo kraju stanęły drużyny AZS KK Jelenia Góra (zeszłoroczne wicemistrzynie Polski) oraz WSSP im. Wincentego Pola z Lublina (zeszłoroczne mistrzynie Polski i Europy). Spotkanie stało na wysokim poziomie i było niezwykle wyrównane. Ostatecznie zwycięsko z pojedynku wyszedł zespół z Jeleniej Góry pokonując Lublinianki 22:21. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju została Marta Dąbrowska (AZS KK Jelenia Góra), która zdobyła 41 bramek. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za start w mistrzostwach Europy!